News

Godt nyttår og litt info

Godt nytt år. Her er litt informasjon om året som har gått og planer for 2026. Men først, takk til alle som har fulgt bloggene mine så langt. Som skrevet og som dere kan se, har jeg gjort mange endringer i bloggene mine i løpet av siste halvdel av 2025. Send meg gjerne kommentarer om endringene, jeg tar imot alle former for tilbakemeldinger med takk.

BUT In addition it will also contain my story about my journey back to a relatively normal life after suffering from a serious head injury in a bicycle accident in May 2023.
This is the part of my Blog name "My Story Till Now"

Litt generell informasjon fra meg

Jeg jobber kontinuerlig med å forbedre bloggene mine. Jeg har gjennomgått artiklene og oppskriftene mine i løpet av 2025 og er nesten ferdig med det. Jeg har justert de fleste oppskriftene i forhold til tilgjengeligheten av ingredienser og andre relevante endringer slik at de er oppdaterte. Jeg har gjort det sammen med artiklene mine om kosthold og livsstil, noen av dem er omskrevet mer eller mindre fullstendig, andre er justert og generelt oppdatert.

På grunn av min personlige situasjon som har endret seg etter en ulykke, vil noen av artiklene mine, spesielt de om livsstil, motivasjon og trening, bli justert i forhold til min nye situasjon, noen nye vil bli publisert både her på jahous.com men også på mstn.no, de som jeg publiserer på mstn.no vil ha et spesielt fokus på hvordan jeg tilpasser min «gamle» livsstil til min «nye» livsstil rundt det å leve med utfordringene som en hjerneskade medfører.

Jeg vil fortsette å fokusere på en sunn livsstil, sunn mat, med redusert sukker-, laktose- og gluteninnhold, men også på et kosthold som skal være enkelt og greit å lage, så her er noen snarveier jeg må lære meg, slik at jeg kan balansere et sunt kosthold med enkle og raske måltider.

Info om blog mstn.no

På bloggen min mstn.no hvor jeg skriver om reisen min etter ulykken, vil jeg fokusere på artikler om hvordan jeg har brukt og bruker det jeg lærer og mine erfaringer med å komme tilbake til et meningsfullt liv igjen, hvordan jeg lever med utfordringene en hjerneskade har gitt meg i hverdagen. Jeg vil skrive så ærlig og åpent som mulig om både alle de positive tingene og noen få negative ting som jeg opplever og opplever. 

Jeg har startet en artikkeltråd «Lifehacks» på mstn.no som skal fokusere på tips og triks som jeg lærer og bruker for å få livet til å fungere på en smart måte, mye for å forenkle hverdagen min slik at det å leve med hjernetretthet blir enklere i hverdagen min. Artiklene kan sannsynligvis også være nyttige for de som ikke har hjernetretthet, generell utmattelse eller andre helseutfordringer i hverdagen.❤️